Safak Sak

İyileşmek, değişmek, dönüşmek isteyenler için yol arkadaşı

EFT

EFT Nedir?

EFT (Emotional Freedom Techniques ) , Duygusal Özgürleşme Teknikleri , adı gibi bizi negatif duygularımızdan ve kendimizle ve hayatla ilgili olumsuz inançlarımızdan  geçmiş travmalarımızdan, bağımlılıklarımızdan, fobilerimizden, kurtaran, özgürleştiren bir teknik, bir yöntemdir.

 

Enerji Bedeni Nedir?

Enerji bedeninin keşfi Çin’de 5000 yıl öncesine dayanıyor. Qi enerjisi, her canlının içinde doğal olarak varolan bir yaşam enerjisidir.Bu enerji vücudumuzda Meridyen adı verilen enerji kanalları içinde dolaşır.

Koreli bilim adamları akupunktur noktalarından renkli bir madde enjekte ettiler ve ince çizgiler halinde meridyenleri görüntülediler.

 

 

EFT Nasıl Çalışır ?

EFT, akupunktura dayalı çalışır. EFT ile akupunktur noktalarına vuruş yaparken , bir süre sonra bilinçaltımız bize yol gösterir, hangi anımıza takılmışız, duyguyu daha önce ne zaman ve nerede yaşamışız hatırlatır bize. Bazen unuttuğumuz değil, hiç bilmediğimizi zannetttiğimiz bir anımız düşer aklımıza.

Harvard üniversitesinde yapılan araştırmalar, EFT ‘nin amigdala üzerinde sainleştirici etkisi olduğunu göstermiştir.

Amigdala beynimizin korku ve duygusal tepkilerimizi verdiğimiz kısmıdır.

EFT amigdala ile iletişime geçmemizi sağladığı için, EFT vuruşları sayesinde sorunun kaynağını gösteren anılarımız, düşüncelerimiz ortaya çıkar. EFT kendi içimizdekini bize gösterir.

 

 

EFT ‘de Neden Olumsuz Duygular Üzerinde Çalışıyoruz?

Olumsuz düşünceler, deneyimler, inanışlar ve semptomlar siz onları bilinçli olarak ele alsanız da almasanız da mevcutturlar ve sizi etkilemektedirler. Onların varlığını inkar etmek , onlardan kurtulmanız anlamına gelmez.Onların varlığını inkar etmek , gün ışığına çıkarmak ve amigdalaya onların tehlikesiz olduğunu öğretmek için vakit ayırırsanız , onlardan sonsuza dek kurtulmanız mümkün olabilir.

Bahçenizi yabani otlar sardığında, “Burada yabani ot yok, yabani ot yok, yabani ot yok… demek ve onların orada olmadığını varsaymak işe yaramaz. Bahçenizde büyüyen çiçeklerinize odaklanmanız da yabani otlardan kurtulmak için bir işe yaramaz. Dizlerinizin üzerine çöküp o yabani otları ellerinizle temizlemedikçe , onlar orada olmaya ve büyümüye devam edecektir.

EFT ile geçmişimizden gelen yabani otları temizliyoruz. O zaman , sağlıklı, mutlu, canlı ve dilekleri gerçekleşmiş bir öz benliğe kavuşma şansımız oluyor.

 

 

EFT Hafızamızdaki Kötü Olayları mı Siliyor?

EFT ile geçmişteki olayları silmiyoruz, bizi üzen kişileri unutmuyoruz. Anıları işlemden geçirerek onların bizim üzerimizdeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırıyoruz. Bizi çok üzen birinden bahsettiğimizde göğsümüzde hissettiğimiz o derin acıyı artık hissetmez oluyoruz.

Ayrıca derin üzüntü, büyük mutluluk anı gibi travmatik anlarda oluşturduğumuz ve bizim için kalıcı hale gelen yanlış düşünce ve inançlardan kurtulup özgürleşmemizi sağlıyoruz.

Hayatın akışını değil, olaylara karşı davranışlarımızı ve tepkilerimizi değiştiriyoruz.

Daha fazla bilgi ve randevu almak icin :    safaksakistanbul@gmail.com

Telefon : 0530 321 79 15

Reiki

EFT

Bireysel Seans

Herşey enerjidir ve herşey yalnızca bundan ibarettir.

Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına uyumlandığınızda artık yapacak birşey yoktur, o gerçeklik size ait olur.

Bundan başka bir yol yoktur.

Bu felsefe değildir, fiziktir.

Albert Einstein

dylan-nolte-1266978-unsplash-small

“Hayal edebildiginiz hersey gercektir”

 Pablo Picasso