Safak Sak

İyileşmek, değişmek, dönüşmek isteyenler için yol arkadaşı

Reiki Eğitimi ve Düzeyleri

Usui Reiki sistemi üç seviyede öğrenilir. Her ilerleyen seviyede yeni ve güçlü bir sembole inisiye olunsa ve yapılabilenler artsa da , dereceler insanların birbirine üstünlük sağlaması için değildir. Herkes kendine uygun olduğunu düşündüğü seviyede kalabilir ya da öğretmen olana kadar devam edebilir. Gelelim seviyelere göre eğitim kapsamlarına ;

Reiki 1.Derece ( tıklandığında altı açılacak şekilde yapabilirsek iyi olur tabii)

Eğitimde Reiki nedir, ne değildir, nasıl çalışır konularına değiniyoruz. İşin temelinden; enerji bedeninden, çakralardan bahsediyoruz. Reiki ideallerini yorumluyoruz.

Sonrasında en güzel kısmı , Reiki 1.Dereceye uyumlanma kısmı geliyor. Katılımcılar Reiki’ye inisiye oluyorlar.

Reiki uyumlaması alan kişinin ellerindeki çakralar açılmış olur, elleri ile Reiki enerjisine kanal olur. Bu da temelde fiziksel düzeyde şifa uygulaması yapabilir demek.

Katılımcı, kendine , başkalarına, hayvanlara ve bitkilere Reiki enerjisini aktarabilir, fiziksel şifa verebilir.

Tüm seviyelerin temelidir ve eli koyarak ya da yaklaştırarak uygulanır.

Reiki 2.Derece

Reiki 2. Derece ile fiziksel şifadan Zihinsel/Duygusal şifaya geçiş yapıyoruz. Ayrıca uzaktan Reiki gönderebilir oluyoruz.

Reiki 2.Derecede , katılımcılar , güç sembolü, zihinsel/duygusal şifa ve uzaktan şifa sembollerine uyumlanırlar. Bu uyumlanma sayesinde, Reiki ‘de zaman ve yer sınırı kalkar, Reiki geçmişe , geleceğe, başka yerde yaşayan birine gönderilebilir olur. ( Bunu gerçekdışı bulanların, Einstein’ın  izafiyet teorisini incelemeleri faydalı olacaktır)

Zihinsel/Duygusal şifa ile birlikte yeni bir kavram geliyor önümüze. Bilinçaltımız.  Bilinçaltımızla birlikte kendimizle veya  genel olarak hayatımızla ilgili yanlış inançlarımızla yüzleşiyor, onları iyileştirme, düzeltme şansına sahip oluyoruz.

Bilinçaltımız “Benim metabolizmam yavaş çalışıyor, ben çok yavaş ve zor kilo veririm” diyorsa , ya da “Hayat zor , para çok zor kazanılır , ben kazanamam” diyorsa, ya da “Başladığım işi bitiremem, hep yarım bırakırım “ diyorsa ve tüm bu dedikleri yüzünden gerçekten de öyle oluyorsa işte Reiki ile bunlara ve benzerlerine müdahale edebiliyoruz.

Reiki ART (Advanced Reiki Training) İleri Seviye Reiki Eğitimi

Bu seviye , standart Reiki eğitim sisteminde olmamasına rağmen William Rand tarafından , öğretmenliğe hazırlık yapmak isteyenler için veya sadece şifa yeteneğini artırmak isteyenler için geliştirilmiştir.

Katılımcı, dördüncü sembole master (öğretmenlik) sembolüne uyumlanır.

Çok çarpıcı bir uygulamayı , aura temizliğini öğrenir katılımcılar. Aura temizliğinde , herhangi bir problemin, (bir ağrı, hastalık, birine kızgınlık, kırgınlık, hayal kırıklığı vb hissi) bedende yarattığı enerji aksaklığı temizlenir. Uygulama yapılan kişin problemini anlatması şart değildir. Çok hızlı çalışan ve etkili bir uygulamadır.

Tek kristaller ile veya Kristal Gridi ile Reiki gönderimi de Reiki ART eğitim kapsamında yer alıyor.  Kristal grid nasıl hazırlanır, nasıl kullanılırı konuşuyoruz.

Eğitimin bir başka konusu ise Reiki meditasyonu. Reikinin ve dört sembolün gücüyle hayallerimize kavuşma, dertlerimizi çözme yolunda muhteşem bir Reiki desteği alma yolu.

Reiki 3.Derece (Reiki Öğretmenliği) Reiki Master

 

Reiki Master seviyesi, teorik bilginin ötesinde öğrenci yetiştirmenin sorumluluğunu içerir , dolayısıyla önceki seviyelerden çok farklı bir yerdedir.

Öncelikle Reiki Masterın kendisinin düzenli Reiki ile kendini çok iyi temizlemiş olması, şifalanması ve önceki seviyelerde yeterince tecrübe etmiş olması önemlidir.

Eğitim kapsamında , Reiki şifa uyumlaması, Aura Taraması , Reiki uyumlaması yapma gibi Reiki içeriklerinin yanısıra, ders anlatma, yazılı ve görsel malzeme hazırlama, etik , öğretmen-öğrenci ilişkileri konuları da yer alır.

Reiki

EFT

Bireysel Seans

Herşey enerjidir ve herşey yalnızca bundan ibarettir.

Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına uyumlandığınızda artık yapacak birşey yoktur, o gerçeklik size ait olur.

Bundan başka bir yol yoktur.

Bu felsefe değildir, fiziktir.

Albert Einstein

dylan-nolte-1266978-unsplash-small

“Hayal edebildiginiz hersey gercektir”

 Pablo Picasso